-
| 88849076

آمار بیماری ام اس

آمار بیماری ام اس

بنیاد مولتیپل اسکلروزیس تخمین می زند که بیش از۰۰۰ ۴۰۰ نفر در ایالات متحده و حدود ۲٫۵ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به بیماری ام اس هستند .حدود ۲۰۰ مورد جدید در هر هفته در ایالات متحده تشخیص داده میشود. بیشتر افراد مبتلا به ام اس به دور از خط استوا هستند. بروز ام اس در آب و هوای سرد بیشتر است.. مردم اروپای شمالی تبار دارای بالاترین خطر ابتلا به MS را دارند .کمترین خطر به نظر می رسد در میان بومیان آمریکایی، آفریقایی و آسیایی باشد

به طور تقریبی ۱۰۰,۰۰۰ نفر مبتلا به ام اس در کانادا زندگی میکنند که این آمار دارای بالاترین میزان ام اس را در جهان دارد .ام اس اغلب در جوانان ۱۵ تا ۴۰ ساله دیده میشود.

2 دیدگاه برای “آمار بیماری ام اس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیماری ام اس چیست؟

بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروز یک بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن شروع به آسیب رساندن به لایه ای محافظ به نام میلین می کند و این کار باعث می شود انتقال پیام توسط این اعصاب مختل شده و مغز قدرت کنترلی خود بر بدن را از دست دهد.

فلسفه وجودی

ما برآنیم تا با بالا بردن دانش افراد در مورد بیماری ام اس و مبتلایان آن، و با جمع آوری حمایت های مادی و معنوی دست به کاری بزرگ زده و اقدام به ساخت مجتمع جامع درمان، بازتوانی و خدمات ویژه بیماری ام اس نمائیم.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان مطهری، روبروی سرافراز، پلاک 318، طبقه دوم
تلفن: 88849076
فکس: 88832484
ایمیل: baranyas@yasco.org
کلیه حقوق سایت متعلق به باران یاس میباشد. -