-
| 88849076

منشور اخلاقی

تبیین‌کننده رسالت و اهداف متعالی این مؤسسه فلسفه وجودی امرخیر و آموزه‌های دینی است و ما را مقید به اجرای اصول و قواعدی در چارچوب معرفت و کرامت انسانی و اجتماعی می‌نماید.
ما اعضای موسسه خیریه باران یاس کبود براین باوریم که همراه با تمامی انسانهای خدمتگزار درعرصۀ امر خیر، اصول رفتاری وارزشهای اخلاقی ذیل را باور داشته و برای تحقّق و نهادینه شدن آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم نمود.

خدامحوری :
با ایمان به ارادۀ راستین حق تعالی و درجهت کسب رضایت پروردگار گام برمی داریم و همیشه خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود می‌ دانیم.
کوشش خستگی ناپذیر :
انجام صحیح، سریع و شایسته امور محوله را از وظایف ذاتی خود دانسته و نیازهای مأموریتی را در حداقل زمان ممکن و با پایبندی به ضوابط و مقررات به انجام می‌رسانیم . رعایت عدل و انصاف را از جمله وظایف خود دانسته و از تلاش و کوشش بی وقفه دراین راستا دریغ نخواهیم کرد.

احترام و فروتنی :
احترام و تکریم به بیماران و حفظ کرامت انسانی آنها را وظیفه خود دانسته و از خدمت‌ رسانی به این اقشار عزیز و گرامی دریغ نمی‌نمائیم.
قانون مداری و انضباط :
رعایت نظم و انضباط، تواضع، فروتنی، مسئولیت‌پذیری، وقت‌شناسی و پیراستگی محیط کار و آراستگی پوشش ظاهری، ادب و احترام را سرلوحه تمام امور خود قرار می‌دهیم و تبلور نشاط درمحیط کار را با رعایت ظاهر آراسته و برابر سفارشات دینی دربهداشت فردی و محیطی تحقق می‌ نمائیم.

خدمت به مردم و پاسخگویی :
صبر و شکیبایی را پیشۀ خود می‌سازیم، با برخورد مناسب، سعه صدر و خوشرویی، پاسخگوی ارباب رجوع هستیم و حفظ کرامت انسانها را ارج می نهیم.

امانت داری :
اعتقاد داریم که رازداری و حفظ اسرار مؤسّسه از وظایف خطیر ماست. لذا در حفظ و صیانت این امر مهم تمامی مساعی خود را بکار می‌ بندیم و حفظ امانتداری و آبروداری و شئونات نیازمندان و حفظ درخواستهای آنان از موضوعاتی میبباشد که همگی موظف به رعایت آن می باشیم.

دانش محوری :
اعتقاد داریم که آموزش، دانش حرفه‌ای و همچنین تجربه، ابتکار و نوآوری از ضروریات است لذا درکسب آن دریغ نخواهیم نمود.

تعهد کاری :
با استقبال از نظرات و پیشنهادهای سازنده و با بسط فرهنگ انتقادپذیری با اطّلاع رسانی مناسب موجب افزایش اعتماد و نهادینه کردن رسالت و فلسفۀ امر خیر و نیکوکاری خواهیم شد. از اسراف و تبذیر در امکانات و اموال اداری و سایر موارد مربوط به مؤسسه پرهیز و خودداری می‌نمائیم. امیدواریم موارد فوق را با توکّل به خداوند متعال و استعانت از او با اخلاص و صداقت انجام دهیم تا مشمول عنایت و دعای خیر حضرت ولی عصر(ع) قرار گیریم

بیماری ام اس چیست؟

بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروز یک بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن شروع به آسیب رساندن به لایه ای محافظ به نام میلین می کند و این کار باعث می شود انتقال پیام توسط این اعصاب مختل شده و مغز قدرت کنترلی خود بر بدن را از دست دهد.

فلسفه وجودی

ما برآنیم تا با بالا بردن دانش افراد در مورد بیماری ام اس و مبتلایان آن، و با جمع آوری حمایت های مادی و معنوی دست به کاری بزرگ زده و اقدام به ساخت مجتمع جامع درمان، بازتوانی و خدمات ویژه بیماری ام اس نمائیم.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان مطهری، روبروی سرافراز، پلاک 318، طبقه دوم
تلفن: 88849076
فکس: 88832484
ایمیل: baranyas@yasco.org
کلیه حقوق سایت متعلق به باران یاس میباشد. -