-
| 88849076

درگذشت هنرمند گرامی جناب آقای حسن جوهرچی بر جامعه هنری تسلیت باد

موسسه باران یاس کبود درگذشت جناب آقای حسن جوهرچی هنرمند برجسته و یکی از حامیان عزیز موسسه را به خانواده آن بزرگوار و بویژه جامعه هنری کشور تسلیت عرض مینماید.

احتمال مبتلا شدن به ام.اس در چه افرادی بیشتر است؟

بیش از ۲ میلیون نفر در سراسر دنیا به بیماری ام .اس مبتلا هستند.هر شخصی ممکن است به این بیماری مبتلا شود،اما شیوع آن در بین زنان سفید پوست ۴۰-۲۰ ساله بالاتر است.

ام .اس یک بیماری مسری نیست ولی بعضی از افراد با آرایش ژنتیکی خاصی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند،به طور متوسط از هر ۷۵۰ نفر یک نفر به ام.اس مبتلا می شود ،این نسبت در افرادی که سابقه خانوادگی ابتلا به این بیماری را دارند یک نفر از ۴۰ نفر است،هر شخصی که دچار ام.اس می شود دچار علائم بدی نمی شود.

تقریبا۴۰-۲۰ درصد از بیماران مبتلا به ام.اس ناتوانی قابل توجهی تا ده سال بعد از ابتلا به بیماری ندارند.

درگذشت اسطوره فوتبال ایران آقای منصور پورحیدری

موسسه باران یاس کبود درگذشت اسطوره فوتبال ایران و باشگاه استقلال جناب آقای منصور پورحیدری را به جامعه ورزشی کشور و بازماندگان آن مرحوم تسلیت عرض می نماید.

بیایید از جنس باران باشیم

قائم مقام مدیرعامل موسسه نیکوکاری باران یاس، درحاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه رسمی موسسه خیریه باران یاس ضمن ایراد سخنانی از رسالت و اهداف این موسسه، اظهار داشتند که هدف اصلی موسسه رسیدن به آرمان های عالی و ساختن مرکز درمانی تخصصی و مجهز برای بیماران ام اس و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص مشکلات بیماران ام اس و ماهیت آن در جامعه می باشد.

وی در ادامه به نقش حیاتی افراد نیکوکار در کمک رسانی به بیماران اشاره کرد و عنوان نمود: بیایید همه از جنس باران باشیم.

یکی از اهداف بلندمدت موسسه را جلب اعتماد هرچه بیشتر خیرین و نیکوکاران عزیز دانست و ابراز نمود تنها اعتماد دوستان و همیاری و همدلی عزیزانم موجب می شود که موسسه در رسیدن به سوی رسالت خود پیشرفت کند تا انشاءالله ما نیز بتوانیم تکه ای باشیم از پازل یاری و همدردی.

قائم مقام مدیرعامل باران یاس عنوان نمود در این پلکان بدون بازگشت سعی ما در این است که هر روز با سرعت بیشتری برای نزدیک شدن به اوج این آرمان قدم برداریم و ما روزی را پیش بینی می کنیم که تمامی بیماران ام اس به راحتی هرچه تمام تر در یک بیمارستان مجهز با کادری مجرب، خدمات درمانی مورد نیاز خود را به راحتی دریافت نمایند و همانند تمامی هموطنان عزیز زندگی روزمره خود را از سر گیرند.

موسسه نیکوکاری باران یاس در آینده نه چندان دور در منطقه خاور میانه بی نظیر خواهد شد

مهندس سیدحسین هاشمی استاندار محترم تهران با حضور در مراسم اقتتاحیه وضیافت افطار موسسه موسسه نیکوکاری باران یاس کبود در روز دوشنبه چهاردهم تیر ماه هزار و سیصد و نود و پنج ضمن تقدیر از حضور چهره های خدوم لشگری-کشوری وهنرمندان وخیرین محترم اظهار داشت که موسسه نیکوکاری باران یاس کبود در اینده نه چندان دور در منطقه خاور میانه بی نظیر خواهد شد. همچنین حمایت خود را از پروژه احداث مرکز درمانی متخصص بیماران ام اس اعلام نمود و اظهارامیدواری کرد با مذاکراتی که در آینده نزدیک با وزارت محترم بهداشت ودرمان اموزش پزشکی صورت می یابد، تامین تجهیزات مورد نیاز در راستای راه اندازی بیمارستان تسریع خواهد یافت.

با خدا معامله کنید و از این فرصت استفاده کنید

حضرت آیت ا… العظمی “مد ظله العالی”امام جمعه موقت تهران در مراسم افتتاحیه موسسه نیکوکاری باران یاس کبود از برکات ماه مبارک رمضان با ذکر حدیثی از امام سجاد (ع) از عبادت به عنوان تجارت پرسود با خداوند یاد کرد” مّن جّاء بّالحّسّنهِ فّلّهُ  عّشرواّمثالّها“و درادامه ایشان فرمودند :هیچ کسی انقدر سود نمیدهد که خداوند باری تعالی به عبد خود سود میدهد همانا خداوند در قبال یک قدم خیر بنده خود ده برابر ثواب وپاداش عنایت میکند و درادامه میفرماید برای درخشان کردن کارنامه خود باخدا معامله کنید  واز این فرصت استفاده کنید  مَثَلُ الَّذِينَ يُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ كَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِي كُلِّ سُنْبُلَةٍ مِئَةُ حَبَّةٍ وَاللَّهُ يُضَاعِفُ لِمَنْ يَشَاءُ (کساتی که در راه خدا اموالشان را انفاق میکنند مانند دانه ایست که کشاورز در دل زمین قرار میدهد واز این یک دانه هفت خوشه واز هر خوشه صد دانه بوجود می اید واگر خدا وند بخواهد آنرا دو چندان میکند)

یکم شهریور ، زاد روز حکیم بوعلی سینا و روز پزشک بر تمامی پزشکان دلسوز و زحمتکش مبارک باد.

پزشکان ضامن سلامت جامعه ، امنیـت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند
که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند.
خانواده باران یاس یکم شهریور ماه سالروز ولادت دانشمند و طبیب برجسته ایرانی جهان اسلام ابوعلی سینا و روز پزشک بر تمامی طبیبان فرزانه و جامعه پزشکی تلاشگر ایران اسلامی تبریک میگوید.
و امیدوار است ستاره‌ی زندگی و اختر دانشتان
پیوسته ایام بر دل بیماران بتابد و همواره دعای بندگان بدرقه راه شما باشد.

روز ملی صنایع کوچک

قائم مقام موسسه باران یاس کبود در ديدار با جمعي از مديران صنايع كوچك، ضمن تبريك این روز ملی ، بر اهمیت اين صنایع در اقتصاد کشور كه با پشتكار بي وقفه عزيزان پرتلاش این عرصه كه همواره مبتنی برمباني پيشرفت نظام در راستای تحقق ارمانهاي انقلاب بوده است ،تاکید  نمود.

وی افزود: امید است امسال نیز كه باعنایت ازسوی رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتي نامیده شده ،بتوانیم با بهره مندی از حداکثر توان نیروی انسانی و امکانات موجود ، بهترین عملکرد را در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته باشیم .

۱۷ مرداد؛ روز خبرنگار بر فرهیختگان پرتلاش این عرصه مبارک باد.

 

خبرنگاران رابطین بیدار و عیون جامعه هستند

قائم مقام مدیرعامل در دیدار با جمعی از خبرنگاران ضمن تبریک این روز خاطر نشان کرد:

خبرنگاران پرتلاش در عرصه های مختلف جامعه همواره با صفا و صداقت در شفاف سازی ،آگاهی بخشی و ارتقاء سطح فرهنگ جامعه در ابعاد مختلف در خط مقدم بوده اند و نقش بسزایی در ترویج ارزش های نظام اسلامی ،که در برگیرنده گفتمان امام (ره) و انقلاب و همچنین اهمیت به سلامت جامعه و روحیه امید داشته اند.
لذا از طرف خانواده باران یاس این روز را ارج نهاده و برای تمامی این عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت داریم .

بیماری ام اس چیست؟

بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروز یک بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن شروع به آسیب رساندن به لایه ای محافظ به نام میلین می کند و این کار باعث می شود انتقال پیام توسط این اعصاب مختل شده و مغز قدرت کنترلی خود بر بدن را از دست دهد.

فلسفه وجودی

ما برآنیم تا با بالا بردن دانش افراد در مورد بیماری ام اس و مبتلایان آن، و با جمع آوری حمایت های مادی و معنوی دست به کاری بزرگ زده و اقدام به ساخت مجتمع جامع درمان، بازتوانی و خدمات ویژه بیماری ام اس نمائیم.

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان مطهری، روبروی سرافراز، پلاک 318، طبقه دوم
تلفن: 88849076
فکس: 88832484
ایمیل: baranyas@yasco.org
کلیه حقوق سایت متعلق به باران یاس میباشد. -